| rzv1337 a întrebat:

Am o intrebare, dupa ce termin scoala profesionala (mecanic auto) pot sa mai fac inca 2 ani de scoala sa imi iau diploma de 12 clase si eu as vrea sa dau la academia de politie, mai exact Jandarm. Am vreo sansa cu aceste studii? Dau bacul cu cele 11 + 2 clase?

1 răspuns:
| Ionica_Labau_Cristiana_2001 a răspuns:

Eu cred că nu. Eu provin din domeniul militar și aici nu se poate iar cum aceste 2 unități se aseamănă, nu prea cred. Mergi la un centru de recrutare și cere o părere avizata.