| ferar12 a întrebat:

Am o intrebare! Eu imi doresc sa fiu singur la parinti, cum este sa fii singur la parinti, eu vreau sa-mi fac doar un copil ca din cate cred singur la parinti este cel mai usor si din punct de vedere financiar

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu e plăcut să fii singur la părinți.
Întotdeauna e mai bine când ai frați.

| Plato a răspuns:

E minunat sa ai frati/surori. Parintii te vor parasi la un moment dat, iar fratii iti vor ramane.

| Nirvanaaa a răspuns:

Este minunat sa ai frati. Am stat si cu sora mea si am stat si singura si e mai bine sa ai frati.Mai glumesti, ai cui sa ii spui o problema, ai pe cineva care se bucura sincer pentru tine, ai pe cineva care iti vrea binele si nu e invidios pe tine.

| Eireann a răspuns:

Eu am fost singura la parinti si asa m-am si simtit - singura. Am invatat sa fiu independenta si sa ma distrez de una singura dar nu a fost usor. Acum sunt OK si nu mai simt nevoia de companie decat rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punct de vedere financiar, e cam acelasi lucru, unde mananca unu mananca si celalalt.
Daca sunt doi frati, sau un frate si o sora, acestia se vor apara intre ei de-a lungul vietii, si nu vor fi singuri pe lume
De paste de craciun se vor intalni mereu, Or sa aiba copii la randul lor, care vor fi verisori intre ei.
Pe cand singur, esti al nimanui.
Daca tu crezi ca conteaza mai mult banii, sa-ti dea tactu numai tine, si nu esti in stare sa imparti, e naspa sad
Dragostea de frate sau sora e mult mai importanta decat asta.