| Ioan489 a întrebat:

Care profil este mai bun electronica si automatizari sau economic? Ce poti sa ajungi in viata daca termini liceul cu profilu electronica si automatizari, dar cu economic (ce poti ajunge fara facultate si cu facultate)? Cu care profil o sa ajungi sa castigi mai multi bani?

5 răspunsuri:
| kteichd a răspuns:

Economic. poti sa iesi dupa Contabil. poti sa lucrezi la banca dar iti trebuie facultate. multe.

| Ioan489 explică (pentru kteichd):

Pai si cu electronica si automatizari, ce devii?

| kteichd a răspuns:

Mecanic, chesti de santier sau service. reparatii si restul de electronice

| Ioan489 explică (pentru kteichd):

Pai cu facultatea facuta n-ai cum sa iesi mecanic!

| kteichd a răspuns (pentru Ioan489):

Nu am zis cu facultatea,