| Crisaul a întrebat:

am o intrebare, la care nu-I pot gasi nici un raspuns... : De ce lumea e rea? Toti din jurul meu, ma critica, ma injura, isi bat joc de mine.De ce? Nu am pe nimeni cu care sa vorbesc despre tot rahatul asta care-mi trece prin cap. Se spunea parca ca nu conteaza cine esti sau cum arat, dar asta e doar o vorba si nu e adevarata. Am prieteni falsi, prosti. Mereu sunt ignorat de foarte multi. Nu mai pot avea incredere in nimeni, simt ca vreau sa se termine aici. Am ajuns intr-un rahat in care nu credeam ca o sa ajung vreodata. De mult timp ma simt asa. Nu mai pot sa cred in nimeni, nu am o persoana in care sa am incredere. Si daca nu fac nimic, sunt batjocorit, sunt injurat, sau criticat. Simt ca explodez. De ce lumea e asa? Nu as putea sa fac si eu asa altei persoane pentru ca stiu cum e. Eu chiar nu inteleg.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu ai ce sa le faci, doar sa fii puternic si sa incerci pe cat posibil sa-i eviti. Sunt si persoane ok, dar trebuie sa le cauti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ajungi sa te intrebi de ce apa e uda, ar fi cazul sa consulti un doctor.Cam asta faci si tu, cu lumea care e rea.

| immaBeast a răspuns:

Ohh, inca nu te-ai acomodat cu " oamenii " din jurul tau?
E ok, in cativa ani o sa ajungi ca ei, trebuie sa ajungi ca ei, daca nu o faci...o iei razna, iti spun din propria experienta.

| JustAGirl333 a răspuns:

Te înțeleg
?