| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, pe care o pun mai mult din curiozitate. Am auzit de la majoritatea ca nu suporta sa stea singuri o perioada de timp, fiindca simt nevoia de socializare. In sensul ca o data la cateva zile ies cu prietenii in oras, sau ma rog. Eu de cand ma stiu am fost invers, adica nu pot sa stau cu o persoana sau un grup de persoane o zi intreaga, mai mult de 4-5 ore, de dimineata pana seara. Asta e maxim pentru mine, pur si simplu eu simt nevoia sa fiu singur dupa cateva ore de 'socializare', incep sa ma simt aiurea. Si de asta mi se pare putin ciudat, fiindca e tocmai invers.
Deci, ce parere aveti? Vi se pare ciudat? Mai e cineva in cazul meu?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Si eu sunt exact la fel. Chiar mi s-a reprosat asta. Imi place sa intru in contact cu persoanele cunoscute cat de cat des ca sa nu uitam ca traim. Dar nu imi cere sa stau si sa ma uit la tine si sa port o conversatie doar de dragul de a vorbi. Nu pot. Am nevoie de un motiv. Cere-mi un sfat si vorbim ore in sir fara sa o consider o povara. Cere-mi sa te ajut la ceva. Sa discutam impreuna pe o tema. Dar odata ce am epuizat subiectul nu imi cere sa ma uit pe pereti sau sa incep sa port o conversatie de genul : - Ce cald e afara! - Da, asa e, tare cald!

Odata ce epuizez un subiect de importanta te rog sa ma ierti dar nu pot sa pierd timpul. Nu imi plac lucrurile artificiale. Caut sa fac altceva. Ori sa fiu singur ori eventual sa merg sa ma vad cu altcineva. Sunt genul singuraticului. Si de obicei daca sunt intr-un grup prefer sa fiu observator pana cand stiu ca pot completa cu un lucru care conteaza cu adevarat.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si eu sunt la fel.Doar ca nu rezist ca tine 4-5 ore.Maxim 3laughing
Apoi simt nevoie linistii de acasa, a patului meu confortabil si compania unei carti. Mi se pare ceva normal pentru mine, dar pentru altii sa fie inconjurati de lume zi si noapte e a doua naturathinking

| anonimaa a răspuns:

Buna.
si eu simt nevoie sa stau singura pentru ca uneori sunt satula de atata agitatie si sters. nu pot zice ca imi displace sa stau cu prietenii mei, pentru ca in ploiesti ai cat de cat ce face, mai un basket la nikita, mai o plimbarte pan' la galerii sa imi mai vad prietenii de acolo si tot asa trece timpu, se face seara si nu prea am chef sa intru in casa.
oricum, la sfarsitu' zilei as prefera sa stau singura, pe mess, TPU si din astea...
nu esti ciudat, pur si simplu am si eu perioade cand nu am chef sa mai ies din casa, sa mai cobor din pat, perioade cand toti trag de mine sa vin afara si nu ma pot misca...
oricum.stai felx esti all right!
bafta

| Ady00pk a răspuns:

Eu nu vad nimic ciudat in comportamentul tau. Poate nu te simti bine in propria piele.Eu folosesc internetul pe post de mijloc de socializarehappy in rest socializez cand e nevoie si cand mai simt.

| Paatricia93 a răspuns:

Pur si simplu e felul tau de a fi...la mine au mai venit prietene de au si dormit la mine, si nu m-am plictisit. Dar cunosc un baiat care zicea de noi ca el nu ar suporta sa stea cu vreun prieten atata timp, deci nu esti singurul happy

| MaaYa a răspuns:

Heey buna nu e nimic in legatura cu comportamentul tau. doar ca nu ai incredere in tine. unii omanii sunt mai singuratici dar singuratatea nu e buna. pentru ca ai nevoie de alti oameni ca sa te dezvolti si sa inveti lucruri. dar. daca petreti timp cu prieteni 4 5 ore pe zi e inregula bine ca nu esti genu: stau in casa si invat... esti ok. chilltongue

| stance a răspuns:

Nu nu mi se pare ciudat si eu sunt la fel