| Mihuț529458 a întrebat:

Am 17 ani și sunt băiat.
Vi se pare normal sa nu ies afara la mare/film/prin parc sau în alte locuri ca orice adolescent?
Nu simt nevoia asta, îmi place sa stau liniștit.
Anti-social nu sunt fiindcă comunic foarte mult pe internet cu multe persoane și la munca vorbesc și ma simt bine cu toți. Singurele persoane cu care ies foarte rar sunt fratele meu, iubita mea și verișoara ei în rest mai vine un amic la mine, dar nu ieșim în oraș.
Și încă ceva, am o viata mai activa pe internet decât în realitate.
Cunosc săptămânal persoane noi dar cu care nu ies momentan.
Analizez oamenii și ii simt altfel de mine și poate de aceea nu îmi place sa ies.
Ce părere aveți? Sunt un ciudat?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Nemessys a răspuns:

De ce te consideri ciudat doar pentru ca ai alte activitati fata de ceilalti omaneni de varsta sta?
A fi diferit nu inseamna a fi ciudat, retine asta. happy
Pana la urma, tu facand acele activitati, te simti bine, asa-i? Vreau sa-mi spui si tu ce este ciudat in a face ce-ti place.

Evident ca aia cu o gandire mai limitata si care sunt niste sclavi ai societatii, te considera ciudat.,, Cum... tu nu esti ca noi?" Si vor sa devii si tu o simpla oaie. happy
Ba. sincer este mai bine decat sa te droghezi, sa bei pana nu mai stii de tine si sa intri in tot felul de anturaje. big grin
Bafta in continuare si. ramai asa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Foarte frumos zis! Bravo! Si eu sunt tot așa si lumea zice ca o sa înnebunesc... Lăsa ca nu înnebunesc drogații... Of lumea asta!

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc! big grin
Macar voi 2 mai iesiti dar eu... stau 7/7 in casa. :'(.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare ciudat că preferi să stai singur. Și eu prefer să stau singur pentru că nu găsesc pe cineva care să facă aceleași activități pe care le fac eu.