| cRIT a întrebat:

Salut.Am o intrebare.Un prieten fumeaza si trebuie sa se duca la doctor sa faca radiografie la plamani. Fumeaza cam 10-12 tigari pe saptamana.Se va vedea ceva neinregula pe acele radiografi.Ma refer daca poate afla ca fumeaza.El fumeaza cam de 3-4 luni.Pun aceasta intrebare in locul lui deoarece el nu are net si are nevoie de un raspuns rapid.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta ca se afla deoarece este o cantitate mare de tutun si nicotina care o fumeaza pe zi si, mai ales ca are deja o perioada lunga de cand face acest lucru. Cel mai bine ar fi sa recunoasca ca fumeaza si sa incerce sa mai scada din numarul de tigari cate putin, cate putin pana cand va ajunge sa se lase. Depinde si daca vrea. Sper ca te-am ajutat.

| DianaC00 a răspuns:

Pai s-ar putea. As putea fi sigura dar daca fumeaza doar de 3-4 luni. Ori cum in 3-4 luni deja fumul incepe sa se depuna pe plamani si este cat mai probabil sa se afle! Cel mai bine ar fi sa se lase, nu va inteleg de ce toti tineri se apuca de fumat! Daca s-a apucat de fumat acum trebuie sa isi asume asta, dar de ce vrea sa ascunda?