| KN0W a întrebat:

Am o luna la dispozitie sa dau ceva kg jos, minim 6. Alerg dimineata la 8 aprox 5km, la 18 merg la sala, iar la 21 alerg inca 5km. Este posibil sa fie un rezultat bun? Exista vreun risc sa cedez sau sa patesc cv daca depun prea mult efort?

2 răspunsuri:
| andreeadenisa22 a răspuns:

Nu e nicio problemă dacă faci mulă mișcare atât timp că te alimentezi corespunzător. Ai grijă să nu te înfometezi, pentru că asta o să te slăbească foarte tare și nu o să mai ai energie să faci sport. Îți amintesc că nu e de ajuns să faci doar sport pentru a slăbi, este nevoie să faci și câteva schimbări în ceea ce privește alimentația. Sper că am reușit să te ajut cu ceva. Dacă ai nevoie de mai multe detalii, anunță-mă.

| Deanna117 a răspuns:

Ia-O ușor, consuma Multă apă și mănâncă puțin
Sportul fa-l moderat, nu mult deodată
Poți păți ceva dacă tu nu ai mai făcut sport și începi dintr-o data sa faci mult
Ia-o ușor, ti-am mai zis