| iepuras_2362 a întrebat:

Salut am o mare problema.Eu am 11 ani si mereu ma suna cineva pe telefon cu numar privat si imi spune prosti si nu stiu ce sa fac ca le-am spus si parintilor dar vreau sfaturi si nu pot sa imi inchid telefonul caci vreau sa vorbesc cu prieteni dar nu vreau sa ma mai sune ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| MissxD a răspuns:

Pai poti sa ii dai unuia din parinti sa vorbeasca cu respectivul/respectiva;
Poti sa ii zici: stai putin! [si sa pornesti televizorul, muzica, ceva si sa ii dai maxim - asa va inchide]
Poti sa iti schimbi numarul de telefon;
Poti sa te duci la magazine Vodafone/Orange/cosmote - depinde in ce retea esti si sa intrebi cum poate sa bage numarul ascuns pe reject list - iar in momentul in care te-ar suna oricine pe numar ascuns sa ii dea ocupat!
Bafta

3 răspunsuri:
| BabyBlue_1099 a răspuns:

Pai poti incerca 2 medode : 1. le raspunzi si incerci sa porti o conversatie, gen " de ce ma sunati, ce vreti" si chestii din astea. 2. Vorbesti cu un prieten sau o prietena mai tupeista si cu prima ocazie cand te mai suna, il dai la telefonlaughing

| iepuras_2362 explică:

Am un telfom Samsung

| Bayb a răspuns:

Pai cauta pe telefon deoarece este o setare in care poti respinge apelurile cu necunoscut acum depinde de ce telefon ai.

Funda?