| AbbyPunctSiDeLaCapat a întrebat:

Mi-am cumparat ieri un telefon. Si tot ieri au inceput sa ma sune cateva numere pe care nu le stiu. Unele sunt din alta localitate, unul chiar si din strainatate. Si mai ales unul care ma suna si dimineata si oricand, insistent. La asta cel din urma i-am inchis aproape mereu. O data i-am raspuns si a zis ca e de la nu stiu care agentie. thinking I-am spus ca a gresit numarul dar tot suna. Deci nu am nicio treaba cu nici un numar. Si mama a vazut apelurile ( de la toate numerele ) si crede acum ca vorbesc cu necunoscuti. I-am explicat ca nu-i asa, dar aproape ca nu ma crede. Si mi-e frica ca apelurile alea sa nu fie ale unor oameni care spun prostii sau ceva de genul si sa creada ca vorbesc cu ei. In plus, la scoala, azi, o colega a vorbit cu unul dintre oamenii care ma apeleaza mereu si a inceput sa-l ia cu " Stai`, frate. " si de`astea. Nu a vorbit urat dar mi-e frica sa nu ii spuna asta mamei mele ( care vrea azi sa sune toate numerele si sa vada ale cui sunt ). Ce pot sa-i zic daca afla totusi? Si inca ceva. Se poate ca la un telefon Nokia C3 ( al meu adica ) sa se respinga doar unele apeluri, fara sa fac eu asta? M-am saturat sa tot inchid. Mi-e si frica sa raspund. Este posibil? Daca da, cum? Va rogg raspuns urgent la toate intrebariile. sad

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Schimba cartela (numarul) daca l-ai cumparat de la cineva cu tot cu cartela.
daca-l luai din magazin nu se intampla asa ceva.

| Swetyx a răspuns:

Da este posibil ii dai la respingere automata. apoi trebuie sa dai in meniu si sa fi sigura ca numarul este respins...mi s-a intamplat si mi se intampla asta miestraight face ca ma suna cineva pe necunoscut dar nu vorbest e insistent si ma enerveaza la tine e bine ca stii numerele dar la mine ca nu-i stiu nr e mai rau! bafta daca e ceva lasa-mi mesaj ca sa te ajut!

| BeatrizBenz a răspuns:

De unde ti-ai cumparat telefonul? De la tiganul din piata cu "Telefoane avem, telefoane" cu tot cu cartela?