| Diaconu_Aurel_1999 a întrebat:

Salut am o mare problema nu pot monta o imagine cu windows 7 prin poweriso pentru ca cand am instalat windowsul aveam un usb bagat in unitate si acum nu merge zice ca este format ce trebuie sa fac

funda!

1 răspuns:
| R0MW4LD a răspuns:

Inainte de a-ti raspunde am sa te rog ca pe data viitoare sa fii mult mai atent la felul in care te exprimi. Cel care iti raspunde trebuie sa inteleaga intrebarea nu s-o ghiceasca si in plus revizuirea manualului de gramatica nu ti-ar strica.
1. Modul in care ti-ai instalat sistemul de operare nu are a face cu capacitatea poweriso de a monta o imagine (.iso,.mdf, etc.).
2. In timpul instalarii unui sistem de operare nu sunt afectate perifericele de gen memory stick (usb) decat daca formatezi manual mediul de stocare.
Deci care dintre urmatoarele intrebari t-i se aplica?
1. Cum sa formatez un stick de memorie in windows 7?
2. Cum montez o imagine (.iso,.mdf,.nrg, etc.) cu poweriso?
sau
3. Cum sa creez un windows 7 bootabil de pe memory stick?
Daca reusesti sa imi explici de fapt ce anume vrei sa faci poate reusesc sa te ajut.