| anonim_4396 a întrebat:

am o mare problema va rog help! pana la 14 ani am jucat fotbal. jucam merge tot timpul imi placea foarte mult iar toti erau multiumiti in felul care jucam, de atunci cu 1-2 saptamani inainte sa fac 14 ani m-am mutat in italia. si nu am mai continuat sa joc. nu am facut nimic in acesti 2 ani. nu am mai jucat deloc, de 2 saptamani ma tot bate gandul sa incep dar totusi sunt foarte preocupat toti imi spun daca te duci oricum sunt alti buni. nu o sa joci tu nu o sa te bage etc! azi m-am dus sa joc fotbal cu baieti care nu ii cunosteam dar jucai si ei in 95 96. vreau sa va spun ca am jucat de cacao! + ca ma descurajau deilalti... nu stiu ce sa fac imi doresc foarte foarte mult sa reincep numai la asta ma tot gandesc la scoala nici nu stau atent seara nu pot dormi nu stiu ce sa fac. sunt descurajat si nu cred ca voi reusii. nu mai joc ca odata am pierdut foarte mult in 2 ani, va rog ajutati-ma ce pot face? mi-e frica sa ma duc. mi-e ca tot ma vor descuraja in echipa... si joc prost mai ales cand toti se uita urat pe mine, sunt si timid. nu stiu ce sa fac HELP

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| andiboss a răspuns:

Uite tu nu-i baga pe ceilalti in seama tu gandeste-te doar la tine mai exerseaza singur acasa pentru ati perfectiona stilul de joc si cand joci cu alti imagineazati ca sunt ca cei din Romania si ca ii poti bate.stiu prin ce treci si eu jucam dar terenul sa distrus si nu mai aveam unde si acum ca s-a facut din nou imi era greu si am facut asta iar acum am 6 cupe la scoala.