| BlackBlood29 a întrebat:

Salut am o peoblema am o placa de baza delux atx-450w p4 si justiubcum sa asez placutele ram.Am una de 512 si una de 1gb Funda

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce ai spus acolo e denumirea unei surse delux atx-450w p4 : http://www.emag.ro/sursa-atx-delux-450w-delux450w/pd/EL5PMBBBM/
PLacutele poti sa le pui cum vrei. Singura conditie este sa se potriveasca umarul de la slot cu taietura de la placuta si frcventele lor sa fie la fel.

| BlackBlood29 explică (pentru Salontanul):

Salut de unde vad frecventa lor

| Salontanul a răspuns (pentru BlackBlood29):

Dupa denumire. Uneori frecventa lor e scrisa in denumire. Spune-mi denumirea si te ajut.

| BlackBlood29 explică (pentru Salontanul):

Uite una este Samsung 2rx8 pc2 5300u 555 12 e3 si alta ddr2 533 512 mb promutbfunda

| Salontanul a răspuns (pentru BlackBlood29):

Prima are 667 Mhz iar cea de a doua are 533 Mhz.

| BlackBlood29 explică (pentru Salontanul):

Pai si atunci cum le aranjez

| Salontanul a răspuns (pentru BlackBlood29):

Nu poti. Foloseste-o numai pe cea de 667.

| BlackBlood29 explică (pentru Salontanul):

Salut uite am lasat-o doar pe aceea si acum ledul rosu sta aprins si cel verde licare

| Salontanul a răspuns (pentru BlackBlood29):

Da-mi pe privat numarul tau de telefon ca asa nu ne putem intelege.