| Sory_Sorina_2001 a întrebat:

Am o prietena care si-a invocat gardianul adica demonul! Imi e foarte frica pt ce o sa i se intample! Ştiţi cumva ce consecinte are actiunea asta?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Are gardian personal?

| xDIABOLIQUE a răspuns:

Nu exista demoni.

| teonatzl a răspuns:

Nu o sa se intample nimic. Daca e inca un copil Dumnezeu nu o va pedepsi pentru ceva ce nu si-a dat seama ca e rau. Chiar si asa daca isi va da seama ca a fost o decizie proasta si se va ruga la Dumnezeu sa o ierte, El o va ierta pentru ca e bun si ne iubeste pe toti. In alta ordine de idei, eu personal nu cred ca exista demoni si metoda prin care i-a invocat probabil ca oricum e o farsa gasita pe internet sau intr-o carte care oricum nu a avut niciun efect.