| mollystars00 a întrebat:

Salut am o prietena deja de 2 ani prietenim, dar mai intai va spun ca niciodata nu am avut prietene adevarate pentru ca toate erau invidioase pe mine si ma vorbeau pe la spate. deci prietena despre care vorbesc sta cu mine in banca si cu ea vorbesc cel mai mult dintre toate fetele..toti ne considera "surori" Insa in ultima vreme prin comportamentul ei si faptele care le face, si cateva vorbe care sau confimat ma tot inderpartez de ea si tot mai des ma intreb trebuie sa fim prietene sau nu? de exemplu: de curand am avut o activitate la scoala si profa m-a pus pe mine sa fiu prezentatoare impreuna cu baiatul pe care il simpatizeaza (el nu o tolereaza) si i-am "furat " daca asa putem spune si rolul dintr-o dramatizare pentru ca ea nu facea fata si profa mi la dat mie si ea sa plans colegelor ca de ce eu si nu ea cu ce sunt mai buna eu decit ea, si ca nu meritam atitea iar acum recent mi-a luat telefonul si a sters un video din el, multi spun ca ea sta cu mine doar ca sa o ajut la teste si la lectii, nici nu stiu ce sa fac..sai cred pe colegi? sau pe ea? pentru ca deseori ma imbratiseaza, imi zimbeste, spune glume. isi cere scuze daca a gresit cu ceva...sadsad

3 răspunsuri:
| Pufulete8682 a răspuns:

Doar voi doua puteti rezolva problema asta impreuna. Doar ea iti va putea spune ce o supara. Iar daca nu rezolvi nimic, gaseste pe altcineva.

Răspuns utilizator avertizat
| rossyfrumusik a răspuns:

Ceva de genu am patit si eu dar la mine e mai diferit tu trebuie sa crezi in tine si sa nu asculti ce spun ceilanti iar daca crezi ca prietena ta te foloseste trebuie sa te indepertezi si tu de ea sa incerci sa te apropii de altii si daca ei ii va pasa de prietenia voastra va reactiona si iti va spune cava daca nu inseamna ca nu iti este prietena adevarata