| iKireS a întrebat:

Salut, am o problema cu emotiile. Gen inainte sa joc un meci de fotbal sau ceva imi bate inima foarte repede, simt presiune de parca joc intr-un stadion plin de oameni chiar daca joc cu niste prieteni, mi-e frica sa nu gresesc si de asta nici nu joc calumea uneori, ce as putea face? Ce sfaturi imi dati sa raman mai calm?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Nu te concentrezi pe ceea ce trebuie. Daca iti directionezi atentia spre altceva, gen vreme, fata pe care ai vazut-o mai devreme pe strada si ti-a placut, ce mancare te asteapta acasa, ce vei face maine, minge, etc. vei observa ca iti trec emotiile.Cat despre partea cu gresitul, toti gresim pentru ca suntem oameni, iar ceea ce conteaza este cum ne revenim dupa acea greseala nu faptul ca am comis`o happy

1 răspuns:
| Lorena7712 a răspuns:

Esti o persoana emotiva. Nu e de rau! Calmeaza.te, nu ai de ce sa reactionezi asa. Cand mai ai vreodata problema asta gandeste.te asa: sunt prietenii mei, nu sunt niste necunoscuti. Ne jucam impreuna, ne distram, ne facem amintiri frumoase. Nu am de ce sa reactionez asa si sa pierd momente pretioase, mai bine ma distrez alaturi de ei. Este doar un joc, adica nu stiu, nu prea conteaza daca castigi sau pierzi, important e sa te simti bine.