| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, de cand a inceput al doilea semestru nu mai am deloc chef de scoala. Cei de la scoala ma iau la intrebari pentru orice absenta [ Profesorii in special, de colegi scap mai usor]
Ce sa fac? Sunt clasa a 8a... oricum spre sfarsitul anului nu o sa mai ia nimeni in seama vreo absenta si nu as vrea sa le irosesc de acum ocaziile.
A da, si niste motive pentru care am lipsit? big grin Mersi ^^
[ Andrei ]

4 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

- te-ai simtit rau
- ai avut programare la medic sau la dentist
- a trebuit sa te duci sa iei un colet de la posta
- ai insotit un prieten la spital

| andy_3925 a răspuns:

->a trebuit sa te duci pana acasa sa iei niste fise pentru nu stiu ce mterie
->daca stai mai departe de scoala, spui ca ai plecat pentru ca nu ar fi avut cine sa te duca acasa(asta daca pleci la ultimele ore)
->ai ramas inzapezit, nu a pornit masina(daca nu te duci la primele ore)
->ai avut programare la dentist, doctor
->ti s-a facut rau si ai plecat acasa
->daca ai frati sau surori spui ca a trebuit sa pleci ca sa il iei de la gradinita pentru. ca parintii tai nu aveau timp
->ai fost la biblioteca

| oana_3034 a răspuns:

Si eu la felstraight face...si cand te gandesti ca ii numa inceputul sem...pana acum am lipsit 3 zilelaughing
in 2 sapt...nu stiu zi si u ca ai probleme de sanatatebig grin

| flory_8565 a răspuns:

Foloseste scutiri...