| Specii a întrebat:

am o problema. De vreo jumatate de ora mi s-au umfat rau de tot venele pe mana stanga si mi-au aparut puncte rosii tot pe acolo. Mi s-au mai umflat si pe gat si pe corp. Sunt albastre si in jur sunt foarte rosii. Ma doare capul tare si sunt ametit. Nu am mancat nimic neobisnuit, mai ales ca am ulcer si nu pot manca decat ce imi recomanda doctorul. S-a mai intamplat faza asta si acum ceva timp, acum 3 zile.
Si prietenei mele i s-a intamplat la fel, cu venele si cu durutul capului...
Ce poate sa fie, nu cred ca e alergie, nu am mancat la fel.

2 răspunsuri:
| Bloomy a răspuns:

:-s. scuze ca intreb:-s dar te`ai drogat?straight face sau.nu stiu:-s poate ai o alergie la ceva:-s, daca ai zis ca si prietena ta are ceva. poate e ceva de la unu dintre voi si a luat si celalalt sad sau ati luat de la altcineva thinking oricum nu e normal... du-te la doctor neaparat!

| L7L a răspuns:

Poti suferii de TPV(Tromboza venoasă profundă). Aceasta este rezultatul blocării circulaţiei venoase profunde de către un cheag.

Normal ca nu e o chestie sigura, dar daca cumva.doamne fereste este ce am zis mai sus. du-te cat mai repede la un medic.cheagurile de sange pot provoca afectiuni grave...de la afectiuni cerebrale pana la deces.

Succes si mare grija.
da si prietena ta la fel.
poate fi si alergie da nu cred.