| NecunoscutNecunoscut a întrebat:

Salut
am o problema
eu foarte repede transpir la sub brat si la spate, dar cel mai repede transpor la spate, de ce? Ce pot sa fac sa nu mai transpir asa de repede? Va rog ajutati-ma!
si inca o problema.
Am coşuri pe față si in fiecare seara ma fac pe față cu o crema, dar pe cealalta zi imi cresc iarasi cosuri din cauza caldurii... nu stiu ce sa fac, poate nu ma dau cu o crema buna, si partea cea mai rea e ca atunci cand imi zice prietena sa ii trimit poze cu mine la lucru si de astea, nu vreau sa ii trimit ca imi arata foarte urata fata de la cosuri!
VA ROG AJUTATI-MA,

5 răspunsuri:
| Vofuse a răspuns:

Pentru cosuri ia Isotrexin daca nu ma insel in privinta numelui. Cu transpiratul e normal deoarece esti la varsta pubertatii banuiesc. Incearca sa-ti dai cu deodorant la sub brat cand pleci undeva.

| NietzscheDesteptSiNarcisistSunt a răspuns:

E ok sa transpiri, si eu mai patesc sa transpir mai mult. Inseamna ca ai multe toxine de dat afara, de unde rezulta si acneea. Nu iti recomand deloc sa iei pastile pentru. acnee, nu poti sa iti pacalesti organismul, doar il obligi sa acumuleze o cantitate mai mare de mizerie pe care ghici ce? o sa o elimine prin cai mult mai nasoale decat cosurile de pe fata. (Ma gandesc ca ai auzit de furuncule). Am avut un prieten care asa a sfarsit dupa ce a luat pastile. Ce iti recomand in schimb? Fa ceva sport, transpira mult, bea multa apa si multe ceaiuri. Pt. fata foloseste ceva solutie dezinfectanta (gasesti pe toate gardurile). Oricum, esti adolescent iar in timp lucrurile astea se regleaza de la sine. Daca faci si un sport va fi si mai ok.

| Hemmingsophobic a răspuns:

In farmacie este un deodorant nou ce impiedica transpiratia pentru vreo 24 de ore.

| NecunoscutNecunoscut explică:

Problema e ca ma dau cu deodorant intotdeauna! Dar degeaba
si da, am 16 ani.
si Isotrexin-ul ala unde se poate afla?

| ale1189 a răspuns:

Pai ar cam trebuii sa iti faci un control la rinichi si plamani si sa bei des ceai de cozi de cirese