| codx a întrebat:

Salut,
Am o problema foarte mare...mi s-a ars de tot sa stau in Italia, chiar nu mai suport e prea plictisitor, in Romania am toti prieteni mei si mai ales iubita mea care tin mult la ia.
Am 14ani fac a 7-a si din a 9-a vreau sa ma intorc, aici in Italia imi am parintii in Romania bunicii sincer tin mai mult la bunic-ul meu...
Asi vrea sa stiu daca o sa pot recupera limba romana si matematica, si daca dupa ce dau examen-ul din clasa a 8-a aici trebuie sa il refac in a 9-a.:-s is foarte confuz

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic mai bine sa stai acolo deoarece daca vi in Romania o sa ai mult de recuperat si nu o sa mai inveti la fel ca in Italia.mai bine stai acolo si in fiecare vacanta de vara vi in Romania. dupa ce o sa termini si liceul ai putea sa te muti......eu zic sa stai acolo mai bine

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E mai greu aici

| pLeX a răspuns:

E destul de greu sa treci de la invatamantul italian la cel romanesc. e mult mai greu cel romanesc. si daca nu ma insel, te trece intr-un an inferior in Romania( de ex daca in Italia faci clasa a 8-a clasa curenta, in Romania o sa o repeti chiar daca ai terminat-o acolo)