| AlexSiPunct a întrebat:

Salut, Am o problema grava... Deci, astazi in jurul orei 8 am iesit in pauza cu un coleg. Nici n-am iesit bine din scoala ca m-am trezit cu o minge in stomac. am vazut mai multi baieti si am intrebat cine a dat. A zis un baiat "eu" si l-am intrebat daca a facut-o cu intentie. El mi-a zis asa "Si ce ma? Daca am dat ma si bati tu a? ia vino ma." am incercat sa-mi continui de drum si mi-a zis ca o sa ne batem cand iesim de la scoala. Am iesit, l-am intrebat daca ne mai batem, el mi-a zis asa "Lasa ca te prind cand iesim de la scoala fraiere", dupa m-a impins. Apoi m-am enervat si l-am batut. Si acum e in baie cu psiholoaga scolii.(asa mi-a zis un coleg). O sa-mi scada media? Ma afecteaza mult? mai am 3 luni pana la examen.

9 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Bravo frate tot respectul meu.Nu o sa patesti nimic, poate o sa te ameninte putin pe la scoala, dar atat.Ai procedat corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de tare l-ai batut. Daca i-ai scos niste dinti exista sanse mari sa te alegi cu nota scazuta la purtare, baetu! Sper ca te-am ajutat!

| AlexSiPunct explică (pentru anonim_4396):

Nu i-am spart dintii. Doar l-am sifonat putin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexSiPunct):

Eh...stai calm. Am avut si eu o astfel de situatie si nu am patit nimic. Deci, don't worry!

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Sa ii povestesti ei si versiunea ta. daca el te-a agresat fizic cu mingea si apoi ca te-a impins... ar putea fi autoaparare.

| lBroken69 a răspuns:

Nu poate sa iti scada nota la purtare daca a fost in afara scolii.
Nu esti de vina cu nimic, el a sarit la tine, si tu te-ai aparat.

Nu te ingrijora. Ai facut bine happy

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru lBroken69):

"Ai făcut bine" - A bătut un elev! Oricare ar fi situația, asta nu poate fi bine!

| lBroken69 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Ba poate fi bine, era mai bine sa primeasca el bataie? A fost autoaparare, si in afara incintei scolii, ba i-a facut foarte bine. E plin de specimene de genu' in scolii, iar multor copii le e frica pe drumul catre casa.

| IoanaPsy a răspuns:

Va trebui sa povestesti si tu punctul tau de vedere. Pana la urma el te-a atacat primul. Asta nu justifica faptul ca tu ai ales sa il bati, ci doar ca nici celalalt baiat nu e tocmai corect. Daca ar fi de scazut nota la purtare, ar fi corect ori sa va scada la amandoi, ori nimanui.