| nobu123 a întrebat:

Salut am o problema in care doresc niste sfaturi.
Din clasa a 5 a mi-a placut de o fata eu fiind din clasa 5b si ea din 5a, in clasa a 7 a am incercat sa o cuceresc dar degeaba, ea fiind timida, fugind de mine si spunandu-mi ca nu sunt genul ei. Iar acum in clasa a 8 a cele 2 clase sau unit. De la inceputul anului nu am mai bagat-o in seama si am inceput sa ma dau la una din prietenele sale care mi s-a parut mai "buna" si desteapta, incercand sa o fac geloasa pe fata dorita. Planul meu a dat roade am reusit sa o fac geloasa si sa imi dea atentie chiar spunandu-mi ca ma place, dar intr-una din zile prietena ei mi-a spus pe mess ca ma iubeste si ca vrea sa fim impreuna...
Mi-am dorit una si m-am ales cu 2... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| diana a răspuns:

Este alegerea ta. Fa ce simti...Nu uita ca ai posibilitatea sa nu alegi nici unarolling on the floor
Eu pe aia din clasa a 5-a nu cred ca as alege-o.De ce? Pentru ca nu te place.Cred ca este doar acea rivalitate intre ea si prietena ei. Daca te placea era cu tine de mai mult timp.Deci prima varianta eu zic ca nu.
Dar daca nu simti ceva pentru a doua fata nu o alege nici pe ea. Te-ai folosit de ea destul, nu te folosi mai mult.
Baftakiss Si nu uita:fa ce simti!

6 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Hey! Sa nu alergi dupa doi iepuri, pentru ca nu vei prinde nici unul. Ar trebui sa te gandesti bine inainte de a lua o decizie si sa nu mai tratezi totul ca pe o joaca. De la inceputul gimnaziului si pana la finalul sau v-ati schimbat mult toti si de aceea s-a razgandit acum fata care la inceput "fugea" de tine. Gandeste-te bine: cine e acum "fata dorita"? Cea pe care o "iubeai" in clasa a cincea sau cea care te iubeste in clasa a opta? Orice decizie ai lua, incearca sa fii delicat cu ele. Un gand bun, Elena.

| andreea_4134 a răspuns:

Continuua cu prietena ei, iar apoi daca nu vei mai fi cu ea incearca si cu fta aceeahappy

| Raul2109 a răspuns:

Eu zic sa o alegi pe cea care iti placea de pe a5-a. Ca pentru ea te-ai dat la celalata( ca sa o faci gloasa ) happyhappy

funda... plz happy

| dokosvai a răspuns:

O alegi pe aia care iti place tie mai multwinking eventual aia mai "buna" nu stiu faci cum vrei. sfatul meu este s-o ieipe aia ma frumoasawinking

| EvilMo a răspuns:

Pai spuine cele care ti-a zis pe mess ca nu actepti dar sa nu-i zici asa de rau usor bine.

| ymvysta a răspuns:

Eu zic sa nu alegi ce nu iubesti. cred ca trebuie doar sa le mai pai intrebari si care iti place pe aia o alegi

plss funda