| Labirintdesentimente a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat.Sunt atat de entuziasmata (stiu, sunt cam bleguta laughing ). Sunt in clasa a 9 a si l-am cunoscut pe colegul meu de banca, la inceputul anului scolar. Ne-am atasat mult unul de celalalt si odata am facut sa para o provocare si i-am spus te iubesc si el, fara sa stie ca a fost o provocare, a zis ca si el ma iubeste etc. In fine. Asta a fost demult. Dar acum simt ca avem o anume simpatie unul fata de celalalt. El mereu ma ajuta, ma inveseleste cand imi e rau etc. Fiind popular, il imbratiseaza foarte multe fete. Dar el ramane pasiv.Totusi eu ma mai supar, ca sunt geloasa laughing Nu stiu daca isi da seama de asta, dar...mna. Azi,mi-a cerut portofoliul la biologie sa isi scrie si el acasa. Maine, cand mi-l aduce, ma gandesc sa ii spun " Dar mie ce-mi iese? O atentie, o maslina, un pupic...". Oare cum va reactiona? Poate nu ma va pupa in clasa sau nu stiu. Oare sa ii spun asa? Se va supara? Va rog sa imi spuneti parerea voastra si niste idei cum as putea sa ii spun subtil sa ma pupe sau cum sa il FAC sa ma pupe pe obraz laughing >:"

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu se va supara, dar intrebarea i-o poti pune fara sa-i dai variantele din prima si sa vezi el ce se ofera. Vorbeste cu el si acasa pe retele de socializare, dupa ceva timp cheama-l si sa iesiti impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy Buna, poti sa ii zici asta cand terminati orele si plecati spre casa: Sa stiu ca eu sunt un pic suparata pe tine. El te va intreba de ce? Pai ma asteptam si eu la un pupic ceva. din partea ta pentru ca ti-am imprumutat... Si vei vedea poaate iti va da chiar doi pupici. laughing? Poate ditamai sarutul!

| Labirintdesentimente explică (pentru anonim_4396):

Pff...el merge acasa cu prietenul sau cel mai bun (care e celalalt cleg al meu de banca) si din cauza asta nici nu il pot prinde singur, ca ei doi stau in permanenta impreuna sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Labirintdesentimente):

Trebuie sa fie singur candva, poate cand nu e celalalt coleg, dar daca mai sunt si altii in jur n-ai cum sa astepti un sarut, nu sunteti impreuna. Poti sa ii scrii un mesaj, daca chiar tii sa ii zici ca iti place, dar mai bine sa nu te combini cu colegii de clasa, in cazul ca nu va merge bine, nu cred ca e prea placut sa il vezi zilnic, in plus daca te place, poate face el primul pas.

| Labirintdesentimente explică (pentru anonim_4396):

Ce mesaj sa ii trimit? :/ Nu vreau sa par mai disperata decat sunt deja laughing Si el face foaaarte mult si pe misteriosul si pe inabordabilul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Labirintdesentimente):

Ce iti spuneam mai sus referitor la faptul cacesti suparata pe el, dar daca el e inabordabil e mai bine sa-i dai pace.