| dEvoNeL a întrebat:

Salut.Am o problema in legatura cu parul.Habar nu am de ce mi se ingrasa parul la 1-2 zile dupa spalare...am incercat cam toate sampoanele dar fara rezultate.Help Meee [Funda] tongue

Răspuns Câştigător
| louise a răspuns:

Pff imi era mai simplu daca imi spuneai daca esti fata sau baiat. asa iti voi scrie ambele variante. daca esti fata degeaba ai incercat tu toatele sampoanele pana ti se obisnuieste parul cu unu dureaza pana la 5 luni maxim. abia dupa daca nu vezi vre`o schimbare i`l schimbi cu altul. valabil si daca esti baiat. Daca speli parul la doua sau trei zile din ce aia se ingrasa mai des. cunosc pe cineva o fetita care are parul pana la genunchi si se spala la aproape o luna si de abia dupa 3 saptamani se observa ca este usor murdar. asa ca dezvata`te sa te speli asa de des,, normal trebuie 1 data sau de 2 ori pe saptamana e perfect. fundita? puppy dog eyes

9 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Poate e de la gelul de par sau spuma sau ce folosesti

| louise a răspuns:

Draga Laurra 11 constientizezi ce spui? Cum sa se spele dupa 2 zile? Dupa fiecare bae e normal sa-ti cada circa a 150 fire de par asta ar insemna sa i se rareasca incetul cu incetul. si este foarte nasol sa te speli la 2 zile sau la 1 zi mai ales iarna ptc stai in curet si te imbolnavesti cine stie din ce laughing!

| EuTeIubesc a răspuns:

Poi ai un par mai rartongue
Am o prietena care la fel, dp 2 zile de la spalare se ingrasa
Sfatul meu? Spala.l din 2 in 2 zile si iarna, cat de des poti uh.
Succes!

| BeeFree a răspuns:

Pai si eu am avut problemehappy dar ideea e sa folosesti un singur sampon sa nu le schimbi ( eu folosesc clear si sunt f multuminta) si iti recomand si un balsam happy o s ail mentina mult mai proaspathappy incearca cum ti-am zis si ai sa vezi

| BitterCandy a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, din pacate, si stiu cat de enervant este.
Parul gras este cauzat de o dereglare, relativ frecventa, a glandelor sebacee care secreta sebum. se spune ca este important sa nu spalam parul foarte des, indiferent cat de mare este tentatia, intrucat glandele sebacee de la nivelul scalpului, vor fi stimulate si mai mult si parul se va unge si mai repede. (eu, personal, nu reusesc)
Daca folosesti balsam, acesta trebuie aplicat numai pe varfuri, insa in cazul parului scurt poti sari peste folosirea acestuia.
De asemenea, mai retin, ca te poti limpezi cu apa in care ai adaugat zeama unei lamai sau cu otet.
Si alimentatia are un rol foarte important. incearca sa eviti mancarurile cu multe grasimi, amidon, sa mananci cat mai multe fructe si legume proaspete, sa bei cat mai multa apa in fiecare zi si sa eviti mancarea de la fast-food.
Sper ca te-am ajutat!

| bloodyv a răspuns:

Pai,tehnic vorbind, ai 2 variante.Ori te speli in fiecare zi ori te razi in cap.

| Dyda_5530 a răspuns:

Da, si eu am o problema asemanatoare, in plus am scalpul foarte sensibil si observ repede si foarte multa matreata dupa spalare, am inceput sa folosesc Granier din rosie si drojdie de bere si balsam de acelasi fel, e foarte eficient, iar eu ma spal pe cap de 2 ori pe saptamana, si am observat rezultate, acum depinde si de firul tau de par si scalpul tau, dar iti recomand Garnier- drojdie de bere si rodie

| flaviuadrian62 a răspuns:

Pune-l la regim!

| flaviuadrian62 a răspuns:

Pune-l la regim! Rapid!