| Dumitru122 a întrebat:

Am o problema la matematica. Fac pregatire, la pregatire ma descurc foarte bine dar la lucrari iau numai note proaste straight face. Sunt in clasa a IX-a la profil real, dar la general am avut media 10 pe toti anii iar acum in semestrul I am avut media 6. Si nu stiu ce sa fac.

1 răspuns:
| Mihaela1964 a răspuns:

Parintii tai ar trebui sa mearga sa-i ceara explicatii profesorului de pregatire; poate ca nu se ridica la nivelul cerintelor de la clasa sau nu stie mai mult.Trebuie vorbit si cu cel de la clasa, sa le spuna parintilor ce goluri ai si sa corijezi asta. Oricum, cere ajutorul alor tai.Numai bine.happy