| anonim_4396 a întrebat:

Salut ! Sunt in clasa a 9 Matematica informatica intensiv engleza.Stiu ca e un profil greu se cere sa stii de toate ,bineinteles asta stiam dinainte.Doar ca eu am o MARE problema.Am un profesor(drac) la matematica si nu vrea sa puna note cum trebuie deloc.In clasele gimanziale matematica imi placea foarte mult ! era usoara lucruri care le intelegeam rostul si stiam ca o sa foloseasca.Dar matematica de clasa a 9 nu o inteleg chiar deloc.Nu ii inteleg rostul ...vectorii,algebra mult mult mai complicata.Semestrul 1 am incheiat mai bine de jumatate de clasa cu media 5 printre care si eu.Voi ce credeti ca trebuie sa fac ? Aaa da si din semestrul 2 m-am apucat si de pregatire,dar nu imi place deloc,daca nu stiu tzipa...nu asa e o pregatire sad.Oare ce trebuie sa fac sa ii fiu pe plac ? Cum sa reactionez in aceasta situatie ? cryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| Roxiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Don't stres! si eu sunt boboaca. si. la fel ca tine la matematica e jale. Dupa ore toata lumea se plange ca nu a inteles nimic. insa toate au o rezolvare. Sunt sigura ca matematica de a 9a ti se pare mult mai greu. comparativ cu clasa a 8. Asta din cauza ca s-a schimbat profesorul si automat si stilul de predare cu care erai obisnuit. ai rabdare. te vei acomoda cu noul profesor si toate se vor rezolva. cat despre meditatii. iti sugerez sa schimbi profesorul daca spui ca e asa de isteric. incearca sa faci meditatii cu profesorul de la clasa... iti va fi mult mai usor sa intelegi la ore.

succes la sudiu happy