| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si as dori sa raspunda mai mult fetele,daca se poate! As dori, sa o invit pe o prietena de care imi place, in oras dar imi este teama ca s-ar putea sa nu stiu ce sa vorbesc cu ea sa nu avem un subiect comun si ar devenii o ipostaza jenanta atat pentru mine cat si pentru ea! Vreau sa precizez ca nu am mai vorbit de mult cu ea! Ce ma sfatuiti sa fac si cum sa o abordez!

Răspuns Câştigător
| BomBonicaThaa2000 a răspuns:

Ok. Deci, nu e asa greu. La inceput zici ca daca zici ceva ciudat e de la oboseala sau de la stres sau nu te simti prea bine. Ea o sa inteleaga si chiar daca o sa spui o perla si ea are simtul umorului o sa rada dar sa nu te simti prost. Totul vine de la sine... O sa aveti un subiect si o sa fie foarte usor daca si ea e mai indrazneata. Chiar daca o sa iti povesteasca ceva neinteresant trebuie sa o asculti pentru ca fetelor le place sa fie ascultate. eu zic sa faci o gluma despre ceva in afara de ea normal si dupa daca vezi ca intra si ea in gluma ta de aici poti sa zici ce doresti ca o so ia ca pe o gluma. Bafta multa, fii tu si nu o plictisi. :*

2 răspunsuri:
| PerfectLoveDrivesOutFear a răspuns:

Fetele prefera sa fii sincer sa nu te strofoci prea mult si sa iti cauti cine stie ce discursuri de pe net pe care o sa le incurci si o sa iasa aiurea...mai bine lasi totul sa vina de la sine. Daca vrei sa o inviti in oras inseamna ca stii cat de cat care sunt preferintele ei asa ca poti gasi un subiect comun.
Fii doar tu, iar ea o sa aprecieze asta, daca nu o va face, asta inseamna ca nu va potriviti.
Succeswinking!

| blackswitlove a răspuns:

Invit-o,nu-ti fie teama, intreab-o ce a facut in ultima vreme, ce muzica asculta, ce prieteni are, cum se distreaza si pune-i intrebari pe temele astea. P.S. fetelor le place sa stie ca va pasa de ele si ca sunteti curiosilaughing))