| mulinobianco a întrebat:

Salut, am o problema, sunt prea emotiva. Ma inrosesc pe fata la tot pasul, cind vorbesc cu persoane pe care nu le cunosc ma inrosesc, nu importa de genul persoanei.La lectii uneori cind raspund si vorbesc prea mult ma inrosesc. Ce sa fac ca sa devin nu atit de rusinoasa?

Răspuns Câştigător
| Bianqita a răspuns:

Chestia asta cu inrositu' e tare draguta dupa parerea mea. Putine fete mai "rosesc" in ziua de azi, cam toate au o nesimtire peste medie si nu le intereseaza ce spun sau ce fac.Prietena mea cea mai buna are "problema" asta(ca vad ca pentru tine e o problema), era complexata ca nu a avut prieten pana la 18 ani.Acum are prieten, s-a schimbat, vorbeste altfel si cred ca curand va ajunge intre alea nesimtite ca asa-i moda desi nu prea pare genu'. Profa de bio la fel...se inroseste pana in varful urechiilor cand e nervoasa, dar ii trece si nimeni nu rade de ea.Eu nu o vad ca pe o problema, deci... dupa parera mea, stai linistita. O sa treaca si asta odata si odata.