| andreiul23 a întrebat:

Salut,am o problema, trec in clasa a 8-a si incep sa imi fac griji,stiu ca la sfarsit se da un examen si nu vreau sa intru la un liceu prost.
Mama,tata, bunicii...toti se bazeaza pe mine sa intru la un liceu bun si sa am un viitor...
As dori niste sfaturi.
Cum o sa fie?

Răspuns Câştigător
| Anonima1952 a răspuns:

Hei. Sunt Ana, si eu trec a 8-a si toti sunt cu ochii pe mine sa intru la liceu bun ca verisoarele sunt la nu stiu ce licee. Tot ce trebuie sa faci e sa ai incredere in tine ca poti si sa vrei. Si fara munca. Nu o sa poti face nimic. Asa sunt parintii ingrijorati dar perioada aceea incearca sa nu te consumi si sa te stresezi apuca-te de treaba si o sa fie bine si nu te ingrijora nici la liceu. Daca esti om de treaba o sa fie si colectivul bafta!

1 răspuns:
| Tentacle111 a răspuns:

Si eu mi-am facut multe griji. Mai ales ca urma sa ma mut in alt oras, la unul dintre cele mai bune licee din tara deci laughing. Intr-un fel stiam ca o sa reusesc, nu stiu cum. Cel mai important lucru la examen, citeste enuntul intreg si nu sa-i peste exercitii, mie mi-a scapat unul de 75 de sutimi laughing) si tot am intrat.
PS: orele in particular te ajuta foarte mult, chiar si pe cei mai buni