| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

am prieten de 2 ani jumatate de acum, amandoi avem 18 ani. mereu ne-am inteles bine, inainte sa fi fost impreuna, eram colegi de banca si am fost cei mai buni prieteni. timpul a trecut, el s`a mutat din clasa, dar am ramas impreuna.

tot anul asta am avut niste probleme, el cu drogurile, eu cu alti baieti, dar ne-am impacat acum vreo luna si ceva si am hotarat sa nu ne mai agatam de ce a fost in trecut. acum ne intelegem foarte bine, am fost pentru prima oara la mare impreuna.

ne intelegem in continuare foarte bine, dar el mi-a zis ca el niciodata nu m`a iubit si ca el doar tine la mine, dar crede ca dragostea e ceva mai presus decat poate el. si desi nu suntem chiar cei mai romantici [in sensul ca nu stam bot in bot toata ziua si altele], eu am nevoie sa ma sune macar odata pe zi sau sa ma cheme afara mai des. de altfel, ma include in planurile lui. el niciodata nu a fost foarte foarte romantic si tandru cu mine, dar parca inainte era mai interesat de mine.

am facut de curand un pact cu el, eu sa nu il mai cicalesc, iar el sa se poarte frumos si sa ma caute mai des. dar eu nu as vrea sa faca asta pentru ca se simte obligat, imi doresc sa simta el dorinta de a ma auzi, sau a ma vedea. cand l`am intrebat de ce nu ma cauta asa des, mi-a zis pentru ca nu vrea sa fim bot in bot si el ma cauta cand ii este lui dor. [ma intreb.cand?].

vreau ca relatia noastra sa dureze, dar nu bazata pe obligatii...

2 răspunsuri:
| SwEEtGiRlZ a răspuns:

Si care e intrebarea? Daca merita sa fi cu el? Daca asta e fa ce simti tu ce iti zice inima ta si daca crezi tu ca el te iubeste cu adevarat. Daca nu incearca sa gasesti pe altcineva care sa iti placa si pentru ca sa te iubeasca asa cum esti tu. Sper ca ti-am fost de ajutor! Te pupkiss

| shocked74 a răspuns:

Nai ce sa ai faci daca el ati zice ca nu te iubeste nu stiu daca aveti frun success eu chair imi iubesc prietena la nebunie daca s-ar intampla ceva asi fi distrus hm... renunta la el daca el nu te place cauta si tu pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat!