| MaghenDavid a întrebat:

am probleme mari cu drogurile ( pastile, prafuri ) cum pot sa ma las ca am ajuns la capatul puterilor am cazut si in depresie... mi s-a ruinat viata intr-un timp atat de scurt

Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

Am crezut că motivul pentru care te-ai apucat a fost că viața ta era ruinată și sperai cumva să cauți ceva care să te facă să te simți mai bine.Dar uneori lucrurile nu sunt ceea ce par a fi
Știu cum e viața și cât de greu ne e uneori, spun "ne" pentru că nu ești singur și niciodată nu ai fost, ci doar pierdut așa ca mine și mulți alții
Nu îți cer să faci nimic și răspunsul pe care îl cauți se află în tine, dacă îți dorești vei reuși
TU doar tu poți REUSI
Dezintoxicație
Aruncă totul și fă în așa fel încât să nu mai ai bani pentru consum
Du-te la bunici o perioadă
Idei cred că ai și tu continuă lista până vei obține succesul

3 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Stiu ca nu o sa te ajute cu ce-ti zic eu sau ceilalti, dar...fiecare din noi avem zile proaste si zile bune, gandeste-te ca altii sunt in spitale si se roaga ca sa mai traiasca.Lasa drogurile si alte chestii pentru ca e mai rau, viata merge inainte

| darriya a răspuns:

D-zeu e scaparea ta. pocaieste te cerei sa te ajute sa scapi de ispitele venite de la cel rau..refugiazate in credinta doar asa vei scapa... poti sa te duci nu la 1 ci la 10 dezintoxicari, degeaba, anturajul nu te va lasa.

| 熊Panda熊 a răspuns:

Stiu ca ti se va parea greu sa te lasi, am intalnit in viata o persoana care s-a lasat, si a fost destul de greu pentru ea, dar acum duce o viata normala. Ar trebui sa mergi la un program de dezintoxicare si sa ai multa vointa, sa rezisti ispitei.