| AA463 a întrebat:

Am o "problemă" mai delicată. Sunt în clasa a 11 a și îmi place de o fată de aceeași vârstă cu mine. Faza e că vreau să mă bag în seamă cu ea dar nu știu ce să îi spun. În pauze stă cu prietena ei pe holuri și îmi răspunde la salut, se uită la mine doar că nu mai pot spune și altceva pe lângă salut, parcă mi se pune un nod în gât și merg mai departe. Țin să menționez că nu mi s-a mai întâmplat pana acum, pot vorbi liber cu orice fată, dar ea îmi pune capac.
Cum să încep o conversație cu ea după ce o salut?
Să vorbesc cu ea mai întâi pe Facebook? Aici ce îi spun?
FUNDĂ!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu incepe direct pe Facebook ca te va baga in friendzone si de acolo nu prea mai iesi. O intrebi in fata ce mai face, de o materie ceva....de deschidere a conversatiei. Mai bine ii spui acum decat sa-ti para rau mai tarziu ca cum ar fi fost daca....as fi deschis gura. Daca te place va veni si ea catre tine si va sustine discutia. Daca nu, pur si simplu mergi mai departe. Nu poti face pe cineva sa te placa, este sau nu este ceva atractie.

| AA463 explică (pentru anonim_4396):

Merci, un răspuns folositor. O altă idee, adică mă gandeam să o intreb ceva care să deschidă o conversatie mai lungă, poate chiar ceva amuzant.
Din câte am înțeles de la colegii ei, ea e foarte de treabă, dar nu caută relație, a mai refuzat câțiva băieți.

1 răspuns: