| Metalhead208 a întrebat:

Salut.Am scris o poezie unei fete, legat despre prietenia noastră, și nu știu cum sa ii spun ca i-am scris o poezie, fără sa para ciudat.Credeti ca ii va plăcea gestul? Poezia are 8 strofe și include multe amintiri de ale noastre.(Fata este doar prietena, nu iubita)

3 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Mi se pare un gest elegant. Si f. bine ca mai exista si prietenii. Lucrurile serioase asa ar trebui sa inceapa, cu o prietenie frumoasa. Da lumea acum se cam grabeste "arde" etape importante nu mai schimba un zambet, nu mai ofera o floare, nu mai scrie o poezie. se sare direct in pat, ca iepurii.

| AdelaElena88 a răspuns:

Nu vad de ce s-ar simții ciudat. Poti sa ii scrii versurile într o felicitare și sa o dai de ziua ei. Dacă nu mai vrei sa aștepți pana atunci poți face asta și acum.Nu mi se pare deloc ciudat, mi se pare chiar un gest foarte frumos.

| Metalhead208 explică:

Am uitat sa menționez niște lucruri.Eu cu aceasta fata suntem ca niște frați, adică eu ii spun surioara, ea îmi spune frate si ne spunem si "te iubesc", bineînțeles in sensul de iubire frățească.Eu am 15 ani jumate iar ea aproape 14, și amândoi ținem mult unul la altul, dar faza est ca ea are și o sora geamănă, cu care ma înțeleg și cu ea foarte bine, dar ei nu i-am scris o poezie si îmi e frica sa nu se supere sau sa interpreteze altcumva.Si plus, "surioara mea" are și prieten, deși relația lor este puțin cam ciudata, nu ma bag, adică sunt convins ca el nu o iubește ca și mine, dar deocamdată pe mine ma interesează doar sa o țin aproape de mine si sa continuam frumoasa prietenie pe care o avem, adică in anumite cazuri eu consider o prietenie mai importantă decât o relație.