| anonimuser1 a întrebat:

Salut. Am si eu nevoie de un mic sfat happy Sunt in clasa 11a si profesoara ne tot da eseuri la diferite opere. Ne asculta in fiecare saptamana din ele (minim 3 pagini pe un eseu) si problema mea este urmatoarea. Nu pot sa retin absolut nimic nimic. Am citit o ora 3 randuri si le-am spus de 100 ori si nu mi-au intrat deloc in cap. Nu stiu ce sa fac. Voi ce imi recomandati? Sunt genul caruia daca nu ii place ceva nu poate sa faca/retina

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu citi penrtru profesoară acele opere, citeștele pentru tine. În eseu spune tot ce nu-ți place la acea operă.