| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare la ce se da teza la filologie(a doua clasa)? Dar la stiinte sociale, stiintele naturii si mate-info?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Informatica nu e teza obtionala in niciun caz la mate-info. Teza e la romana, matematica, informatica( obligatoriu) si la alegere dintre biologie/chimie/fizica.

Stiinte ale naturii
Romana si matematica(obligatoriu ) si 2 la alegere dintre biologie/chimie/fizica.

Filologie
Romana, prima limba straina, latina (obligatoriu) +la alegere istorie /geografie

Stiinte sociale
Romana, prima limba straina, stiinte socio-umane(logica in a 9-a, psihologie a 10-a, economie sau sociologie a 11-a si filozofie in a 12-a) + la alegere istorie/geografie

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La filologie nu știu, dar la științele naturii și mate-info se dau 3 teze: română, mate și bio/chimie/fizică(/informatică -doar pentru cei de la mate-info).

| anonim_4396 explică (pentru zurick):

Ai dreptate. Am spus prost. De fapt, i-am spus despre bac.
Să mă scuze fata cu întrebarea.

| zurick a răspuns (pentru anonim_4396):

Se mai intampla, oricum imi place ca reactionezi bine la faptul ca te-am corectat.
Apropo, e un baiat cel care intreaba happy

| anonim_4396 explică (pentru zurick):

N-am observat că e băiat laughing

| zurick a răspuns (pentru anonim_4396):

Informatica nu e teza obtionala in niciun caz la mate-info. Teza e la romana, matematica, informatica( obligatoriu) si la alegere dintre biologie/chimie/fizica.

Stiinte ale naturii
Romana si matematica(obligatoriu ) si 2 la alegere dintre biologie/chimie/fizica.

Filologie
Romana, prima limba straina, latina (obligatoriu) +la alegere istorie /geografie

Stiinte sociale
Romana, prima limba straina, stiinte socio-umane(logica in a 9-a, psihologie a 10-a, economie sau sociologie a 11-a si filozofie in a 12-a) + la alegere istorie/geografie