| kikimaro a întrebat:

Salut.Am si eu o mica problema care nu o pot rezolva singur.Eu in general am note bune(8, 9, 10), dar din pacate, la inceputul clasei a VI a am cam inceput-o cu stangul.Am luat 4 la teza la matematica fiindca n-am invatat, era sa raman corigent la fizica, am luat un 2 la muzica pentru ca mi-am ajutat un tovaras cu propriul meu caiet de mzuica pentru al scapa de 1 etc... iar parintilor mei nu am avut "tupeul" necesar pentru ale spune notele pretizand ca am la materiile astea numai 9 si 10 si intr-o proasta zi s-a intalnit mama mea cu diriginta iar diriginta i-a spus toate notele pe care le aveam.Acum parintii mei si-au pierdut increderea in mine. Ce pot face ca sa le recastig increderea? crying

4 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Ce poţi face mai bun decât să "TE PUI CU BURTA PE CARTE"?
Nu mi-sa întâmplat.
N-am note mai mici de 7 big grin
Învaţă şi pe sem. II ia notă mai mare la teze.
Chiar 9-1o.
De ce? Pentru că poţi! happy

| LuS[z] a răspuns:

Sa inveti mqai bine ca sa-ti ridici notele sa-i asculti cu strictete si sa nu le iesi din cuvant sa ii ajuti la unele treburi si cam atat

| Kynext a răspuns:

Deci sa inteleg ca problema ta nu sunt notele ci ca ti-ai "vatamat" relatia cu parinti.Tot e binewinking. Ca sa le recastigi increderea pune mana pe carte, invata, citeste si nu o fa doar ca sa te vada ei, fa-o pentru tine.Ai sa vezi ca totul se schimba.Ai sa te intelegi mult mai bine cu eiwinking. Acum o sa fie o perioada dificila, pentru ca nu mai au incredere in tine, dar o sa treaca si astabig grin

Baftawinking

| kikimaro explică:

Pai la mine nu e problema ca nu pot sau astea... da am fost eu puturos pe sem I si de aia am luat notele pe care le-am luat.ma rog. m-am impacat ca parintii d tot, dar a fost ff greu(oricum sa nu faceti ce am facut eu, puneti mana p carte sa nu ajungeti in situatia mea pentru ca e ff dificil sa le castigi increderea)