| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu care cred ca va confruntati majoritatea: acneea. De aproximativ 2 ani imi apar cosuri, sub piele, pe obrazul drept... tin sa mentionez ca pe obrazul stang nu imi apar deloc, imi mai apar iarassi multe pe barbie si cateva la tample si pe gat, dar nu sub piele. Eu am 18 ani si am folosit o multime de tratamente, inclusiv zinerit, care, cu adevarat, mi le usuca, dar pe acelea sub piele nu are cum sa le usuce. Numai stiu ce sa mai fac, m-am saturat tot timpul sa vad urmele acelea si din aceasta cauza ma zgarm la ele si mi se vad si mai rau iar fond de ten numai folosesc pentru ca rezultatul este in zadar. Cred ca intr-un final o sa recurg la dermatolog. Voi v-ati confruntat ce astfel de acnee, cum ati combatut-o?

1 răspuns:
| Hirako a răspuns:

Daca sunt puncte negre incearca cu Skivoren. Daca nu, nu stiu ce sa zic.Clar ca un consult la derma ar fi de preferat.Toate cele bune!