| ChuckBass25 a întrebat:

Salut, am si eu o problema. deci sunt singura de cam 1 anstraight face. si tot am refuzat cererile baietilor. am spus ca nu am tipm de un prieten momentan si ca mai bine astept baiatul potrivit. mda l-am asteptat 1 an si nu s-a intamplatsad. acum am vrut sa incep iar sa ies sa ma distrez sa fiu eu cea de dinainte de la un timp m-am inchis in mine. ma rog deci acum prietena mea are un iubit iar cel mai bun prieten al lui ma place si o sa iesim curand toti 4. nu stiu ce sa fac el are 18 ani eu 16 si imi este frica sa nu ceara mai mult. nu sunt pregatita pentru asa ceva vreau sa fie totul special nu doar un simplu sex si sa ma paraseascastraight face(daca intelege-ti ce vreau sa spun). si vreau unele sfaturi si cum ar trebui sa ma comport cu el ce ar trebui sa fac sa fiu pe plac. sunt timida de fel si asta e dezavantaj pentru toata lumea. mda. va rog cateva sfaturi nu vreau jigniri la adresa mea. va multumesc frumos ca a-ti avut rabdare si pentru sfaturi. funda:*

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sexul se facea normal dupa casatorie nu cand e cineva pregatit; daca ramai gravida o sa fii un copil cu copil, de ce s-or grabi sa faca sex toti la 14-18 ani? Trebuie sa te comporti ca si cum ar fi fratele mai mare deci sa nu te imbraci provocator. Parerea mea e ca o persoana care nu a facut sex inainte de casatorie nu e handicapata, nu a pierdut nimic, are tot ce-i trebuie pentru a iubi complet, virginitatea e cel mai frumos si incitant cadou pentru un sot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Ai foarte mare dreptate, rar se mai gasesc oameni care sa gandeasca asa, din pacate majoritatea adolescentilor cu care stau de vorba nu gandesc asa, toate lucrurile sunt bune la vremea lor.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai sunt adolescent dar eu am fost in aceasta situatie ca si sotia mea, imi place aceasta rubrica pentru ca ma face tanar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Felicitari,sa fiti fericiti, eu inca sunt adolescent(16 ani)big grin

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iesiti toti 4 si ramane de vazut cum se va comporta respectivul, poate vrea ceva serios

| BassHunter13 a răspuns:

Nu poti sa stii exact daca baiatu vrea o relatie serioasa cu tine sau doar sex! Iesit impreuna voi 2 sau toti 4 si cunoasteti-va mai bine!

| M1hai a răspuns:

Eu zic sa incerci iar sa reiei obiceiurile vechi si vezi ce iese, daca e bine continua, daca nu nu mai sta cu el happy

| stefanelu a răspuns:

Buna,si eu am avut aceeasi problema si cand am iesit impreuna cu doua fete una iubita prietenului meu si prietena ei (desigut era si el) am fost prea inchis in mine, ceea ce e o mare problema, daca el are 18 ani s-ar putea sa vrea sa fie numai pentru sex, studiaza-l bine inainte si fi tu insuti chiar daca esti mai timida daca vrea o relatie serioasa te va accepta exact cum esti, daca nu va fi pierderea lui, mai bine sa ai rabdare decat sa suferi sau sa-si bata cineva joc de tine n_n sper ca te-am ajutat.