| KenTSpec a întrebat:

Salut, am si eu o problema, mai grava ce-i drept...si anume frica de bataie. Efectiv nu am curaj si m-am saturat sa isi bata toti joc de mine, chiar nu stiu ce sa mai fac, ma panichez, inima imi bate mai tare si parca nu mai sunt eu inntr-o situatie de genul. Ce sa mai fac?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta, ar cam trebuii sa te apuci de un sport: karate, jiu jitsu.
Nepotica mea de 6 ani a inceput jiu jitsu si doar 6 luni mai tarziu a ajuns campioana pentru varsta ei.
Acum are 8 ani si bate baieti de 10-11 ani, desii, la prima vedere este o fetita subirica, tacuta si linistita, dar daca o atingi, este vai si amar de tine, ca imediat te tranteste la pamant.

| KenTSpec explică:

La asta m-am gandit si eu, dar nu stiu daca am posibilitatea sa fac asta...eu acum practic fotbal destul de des, nu cred ca forta imi lipseste..ci increderea in mine