| miru19 a întrebat:

am si eu o problema. Sunt in clasa cu un baiat care imi place. El are 12 ani si eu la fel. Imi place din clasa I si acum sunt a-V-a. Mereu face gesturi ca si cum ma place, dar mi-e frica sa nu-si bata joc de mine. De ex.: ma certa ca de nu-l salut, intr-o zi o colega de-a mea si-a adus chitara pentru ora de muzica si in pauza i-a imprumutat-o colegului acela. Iar alta colega a zis sa-mi faca o serenada. El a cantat ceva pe acolo, iar peste ceva timp a inceput si cel mai bun prieten al lui(tot coleg) sa faca la fel. Adica in clasele I-IV ma credeau cea mai proasta di timida fata din clasa. Si acum? Parca ma plac! In fine mie nu-mi place decat primul coleg de care v-am zis. Imi dati un sfat? si apropo fara chestii de genul: sa-i spun lui, pentru ca n-am curaj, de felul meu sunt mai timida sad
Va rog frumos sa nu spuneti ca sunt prea mica

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Timiditatea este un lucru foarte rau nu ajungi niciunde cu asta.Sorry dar asta poate afecta orice 'relatie' faptul ca esti 'timida' nu te va ajuta daca nu te indrepti.

| GFantastikBaby a răspuns:

Sfatul meu este sa faci si tu mici gesturi prin care sa ii dai de inteles ca il placi. happy Cand glumeste cu tine nu te intimida doar pentru ca simti ceva pentru el, fa si tu la fel, dar nici chiar exagerat. Uneori e bine sa stai indiferenta, daca vezi ca se ia la brat cu alte fete, dar nici prea, prea... Sper ca te-am ajutat. happy

| ZzDeeea a răspuns:

Pai ar trebui sa ii arati ca il placi prin fapte.:d

| madymuraru a răspuns:

Pai daca nu ai sa fii cu el acum ai sa regreti mult ca nu l.ai intrebat daca te place...Mai bine e sa stii adevarul decat sa traiesti in minciuna. Sfatul meu e sa pui pe cineva sa.l intrebe ce parere are despre tine.si daca i se pare ca esti draguta...:X!