| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu sa zicem problema adica eu cred ca sunt urat.Ce parere aveti ar trebui sa schmb ceva la mine? va rog sa imi spuneti parerea voastra sincera. Multumesc

7 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Defectele fizice pot fi compensate de calităţile moralehappy
Numa' bine!

| maibinenu a răspuns:

In primul rand niemni nu e urat. Toata lumea e frumos in felul lui, si tot ce trebuie sa schimbi e gandirea fata de tine. Trebuie sa inveti sa vezi partile bune ale tale, pentru ca pana la urma nimeni nu e perfect. Asa ca invata sa ai incredere in tine si totul va fi bine. Hai curaj, du-te la oglinda si accepta-te. Esti frumos. Hai curaj, curaj.

| zurick a răspuns:

Salut,dragule happy
De ce ar conta parerea noastra?
Daca vrei ca in lumea asta sa fii apreciat, sa fii placut trebuie mai intai ca tu sa te apreciezi si sa te obisnuiesti cu ceia ce esti.Prietenii tai, familia si cunostintele te vor place pentru ceia ce esti, nu pentru un ambalaj.Si ca sa-ti raspund nu cred ca esti urat.
Sper ca te-am ajutat! Pa, pa.

| Sadop a răspuns:

Hai să-ţi zic ceva, crezi prost!
Nu trebuie să schimbi nimic la tine, trebuie să te accepţi cum eşti!
Fiecare avem frumuseţea noastră pe care trebuie să o punem în valoare.
Simte-te bine în pielea ta şi astfel vei avea mai multă încredere în tine.
Degeaba eşti o frumuseţe nemaivăzută dacă abia ştii să legi două vorbe sau te comporţi ca un bădăran. Şi aici balanţa trebuie să fie echilibrată.
Baftă!

| Ejkoli a răspuns:

Ar trebui sa te placi pe tine insuti indiferent ca esti urat sau nu. Nu ar trebui sa iti pui intrebari de genul: "Oare sunt urat?". Fetele oricum vor gasi ceva la tine stii tu... balanta ai ceva mai mult ceva mai putin. Nu iti fa griji!

| Alexxandra256 a răspuns:

Nimeni nu-i perfect toti avem defecte dar trebuie sa ne bucuram de cum aratam ca sunt oameni si mai urati si sa ne bucuram ca nu suntem si noi printre ei si eu aveam problema asta dar acum am trecut peste Funda

| godfather1997 a răspuns (pentru Alexxandra256):

Buna, mersi pentru incurajare ai dreptate Dar daca tu esti in poza nu esti urata deloc.