| shakira_1713 a întrebat:

Salut, am terminat clasa a 8-a, si as vrea sa ma duc la scoala profesionala (am media generala mica), insa toata lumea imi spune (inclusiv aici pe site) ca nu e bine, si ca o fac degeaba... Totusi, voi credeti ca absolventii acestei scoli care invata o meserie practica sunt "gunoaiele societatii" ca tipii de pe santier cu cateva clase? sau de ce aveti pareri contra?

1 răspuns:
| Musique a răspuns:

Sincer,e alegerea ta pe ce faci mai departe. Dacă te consideri incapabil să tocești și să-ți bați capul de ce să nu înveți o meserie? Consider că ar fi mai bine să mergi acolo (dacă ai spus că ai media generală mică) fiindcă chiar dacă nu o să ai cel mai bun loc de muncă, totuși ai ceva șanse. Până la urmă ai terminat o școală.
Baftă.