| Superman1243 a întrebat:

Am terminat primul an de facultate si din pacate am o restanta sad
Acum sunt la fara taxa, daca reusesc sa iau examenul in toamna o sa pot sa imi mentin locul la fara taxa?
Am mai auzit ca se poate sa raman la fara taxa si cu o restanta, doar ca depinde de facultate...e adevarat?

P.S: Din 37 de studenti am ramas doar 16 la profilul unde sunt! Se poate sa raman la fara taxa chiar si cu o restanta pentru ca suntem putini?(just saying) big grin

VA ROG FARA MISTOURI, VREAU RASPUNSURI SERIOASE.

MULTUMESC ANTICIPAT! happy

1 răspuns:
| ChristianKalman a răspuns:

Bună! Depinde câte locuri sunt bugetate de stat. Da, e posibil să rămâi la fără taxă și dacă ai o restanță atât timp cât sunt locuri subvenționate. De asemenea, ia în considerare că e o posibilitate ridicată ca nota obținută în urma susținerii examenului din sesiunea de restanțe să fie mai mare decât notele obținute de către colegii tăi în sesiunea de examene. Multă baftă!