| pinkys a întrebat:

Salut, am nevoie de o lamurire. Acum am terminat anul I si am ramas cu o restanta pe toamna. Stiu ca trebuie sa platesc examenul si tot tacamul insa intrebarea mea este: daca iau restanta in toamna si am note mari, mai am vreo sansa sa intru la buget in anul II? Cand se face reclasificarea pentru anul II ca sa se determine studentii bugetari si cei care platesc taxa? Multumesc!

3 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Urmatoarea sesiune de restante va fi la iarna, deci trebuie sa ai note bune fara acea restanta, pentru a pute ramane la buget.Bafta

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Depinde de cate locuri la buget sunt alocate pe fiecare specializare...am avut colegi care au trecut la buget chiar si cu restante, pentru ca numarul de locuri de la buget depasea numarul efectiv de studenti care intrasera la aceasta forma de plata.

| LadyMelian a răspuns:

Pai daca ai intrat la fara taxa ramai la fara taxa pana cand termini facultatea.Nu conteaza cate restante ai (cu conditia sa-ti facu numarul de credite cerut pentru a promova anul), tot la fara taxa esti si in anul II