| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in primul an de facultate si am deja o restanta..cand pot sustine aceasta restanta? se poate sustine acum, dupa terminarea sesiunii sau abia in toamna? va rog lamuriti-ma
! dau funda!

Răspuns Câştigător
| sunny77 a răspuns:

Buna! Restantele se sustin in vara daca materia este doar de un semestru, dar daca ai si semestrul urmator materia respectiva, la examenul din semestrul al II-lea poti vorbii cu profesorul si sa-l rogi sa dai si restanta de pe primul semestru.Multa bafta si nu te lasa doborata de o restanta!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sustii atunci cand sunt programate restantele. fiecare facultate are programata o sesiune de examene si una de restante

| Alexandru0007 a răspuns:

O poti da si dupa sesiune si in toamna.

| lizemm a răspuns:

Eu stiu ca restantele se dau dupa ce se termina seseiunea. adica, sesiunea asta se termina pe 8, 9 febr, este sapt aia de vacanta de pe 9-15 iar saptamaana urmataoare se dau restatele 17-24....bafta