| boghy123 a întrebat:

am trecut in clasa a 8-a acum. si am inceput sa ma gandesc la liceu. eu as vrea sa merg la un liceu din Iasi (eu stau in Botosani), si as vrea sa-mi spuneti daca ar fi bine sa fac asta. PS: As vrea sa imi spuneti si niste liceuri de acolo... multumesc mult

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic sa inveti limba romana pana un alta

"licee" nu "liceuri"

| Mădălllinna a răspuns:

Hai la Iasi :) Colegiul National Iasi (un liceu foarte bun), Colegiul Costache Negruzzi, Liceul Teoretic "Alexandru Ioan Cuza, Liceul de Informatica "Grigore Moisil".
Si multe altele extraordinar de bune: http://www.util21.ro/invatamant/colegii-si-licee-Iasi.htm