| CodrutM a întrebat:

Salut.
Am un antiperspirant de la Avon... nu e din asta de gagici, scrie "for men" pe el da' sa dea dracii daca face fata caldurii in ultimul timp.
Ma rad, am o igiena foarte buna dar transpir destul de abundent.
Cunosc niste specimene... au pisica la subrat, fac dus doar cand e luna plina si tot nu transpira la axila.
Dar revenind. Recomanda-ti-mi ceva mai bun.
Ceva ce ati incercat si voi.
Multumesc.

(Drept stimulent, promit ca dau funda + vot dupa cum meritati.)

Răspuns Câştigător
| Aleeee95 a răspuns:

Transpiratia este o metoda de protectie a organismului pentru hipertermie(supraincalzire). Transpiratia este direct proportionala cu gradul decaldura si umiditate din atmosfera. Caldura uscata este mai usor desuportat de organism decat cea umeda, pentru ca permite evaporareatranspiratiei. Recomandarea medicului ar fi sa faceti cat mai multedusuri cu apa si sapun. Cu cat pielea este mai curata cu atat se reduceriscul infectiilor. Dusurile ar trebui facute la o temperatura mai maredecat cea de afara pentru a te putea racori.

Este indicat sa se foloseasca produse cosmetice antiperspirante. Cu catcantitatea de lichide folosite este mai mare cu atat si transpiratiaeste mai abundenta. Faptul ca barbatii transpira mai mult se datoreazafaptului ca au mai multe glande sudoripare decat femeile. Mai transpiram pentru ca avem lipsa de calciu, cele mai bune anti-perspirante sunt cele de la nivea/garnier.sau du-te şi intreaba la farmacie, sper că te-am ajutat! Fundă? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Pai:-?
Lady Speed Stick For Men
http://www.google.com/......tp?/imgres
Sa stii ca este foarte bun, nu transpiri deloc cu el.

| andrei88u a răspuns:

Eu folosesc Rexona de cativa ani si este foarte bun. Incearca-l, eu zic ca merita.

| danyfinutzu a răspuns:

Lady Speed Stick For Men e cel mai bun big grin