| anonim_4396 a întrebat:

Am un aparat foto si am facut poze, dar intrebarea este cum pot sa le descarc pe calculator? Am cablul acela, dar dupa conectare unde intru, imi puteti zice pasii?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| alexamealexa a răspuns:

Pai conectezi USB-ul(adica acel cablu) la aparatul foto si apoi la pc. Daca nu`ti apare nimic p ecran du-te la my computer si iti apare o iconita in plus.Cel mai probabil va aparea numele aparatului sub ea.Dai click acolo si iti va mai aparea un fisier.Dai click pana ajungi la poze.De acolo le muti in fisierul cu fotografii.De obicei cand conectezi aparatul la pc iti apar pe ecran niste fisierele printre care unul unde scrie Open device to view files sau ceva de genul si trebuie sa dai click p el. Daca nici una dintre aceste variante nu merge atunci probabil iti trebuie cd de instalare pe care il primeste cu tot cu aparat.Dar nu cred ca vei avea nevoie d el. Sper ca te-am ajutat.happy
fundita?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| Miiiiiru a răspuns:

Intri in My Computer si acolo iti apare ca o noua partitie numai ca e temporara.