| JustMe_8048 a întrebat:

Salut am un telefon cu clapeta si la un moment dat cand am deschis clapeta s-a vazut albatru pe tot ecranu si problema a continuat. dar am sesizat ca atunci cand o deschid pana la jumate se vede pe ecranul telefonului tot (normal cum trebuie sa se vada) iar cand o deschid de tot se vede albatru. stiti careva care poate fi cauza acestei probleme? mentionez ca nu l-am scapat jos sau in apa. Dau funda celui care ma ajuta. IN caz de s-ar fi dus banda display cam cat ar costa acceasta si inlocuirea ei?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

E dusa banda la display sau unul din conectorii de la capetele ei si iti face contact imperfect. Inlocuirea ei depinde de model, mai ieftin iesi daca iti faci tu comanda online si te duci la un service sa ti-o monteze, ca daca ii lasi pe ei sa faca rost de piesa iti baga in pret...
BAFTA!