| rzv1337 a întrebat:

Am vârsta de 15 ani și mi-am făcut oarecum un plan de viitor. Sunt la liceu profesional, adică fac 11 clase, profil Mecanic Auto. După terminarea liceului vreau să plec afară, nu vreau să aud de munca în România, mai ales în domeniul ăsta. Ce mi-ați recomanda de început? Ce țară? Cum să încep? Cum să fac primii pași? Engleză știu bine, mai ales la vârsta asta, mai am de învățat până termin liceul. Îmi place mult mecanica și industria mașinilor, reparațiile, vopsitoriile, dar e ok și ca muncitor necalificat gen agricultură sau construcții. Mă pricep la orice, de preferabil mi-aș dori să încep cu un salariu de minim 1300 - 1500 euro. Dau fundă, vreau niște informații clare.Multumec

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu contează tara ci locul de munca. Știind engleza, dacă ești priceput, te descurci oriunde. Mai este timp. Învață tot ce poti si spor la treaba!

| SandraEve a răspuns:

Pleaca intr-o tara nordica gen Suedia, Norvegia. Acolo e cu totul altfel din toate punctele de vedere